Кошик
15 відгуків
Алюмінієві плінтуси від виробника AluCreator
+380 (93) 156-54-54
+380 (95) 156-54-54
+380 (97) 156-54-54
Додати відгук

Як дизайн інтер'єру впливає на психічне здоров'я та до чого тут двері прихованого монтажу?

Як дизайн інтер'єру впливає на психічне здоров'я та до чого тут двері прихованого монтажу?

Добре продуманий інтер'єр сприяє створенню простору, який сприймається гостинним, комфортним та розслаблюючим, тим самим зменшуючи стрес та занепокоєння. Погано спроектований або захаращений інтер'єр, з іншого боку, може бути гнітючим і стресовим, що призводить до перепадів настрою і навіть почуття депресії.

Зв'язок між дизайном інтер'єру та людськими емоціями давно привернув увагу психологів. За даними Фонду психічного здоров'я, тривога та депресія є найбільш поширеними скаргами на психічне здоров'я. Також фахівцями було доведено, що багато методів і підходів до дизайну інтер'єру зменшують стрес і депресію. Наприклад, у діалізному центрі регіональної лікарні в Логані, штат Юта, США у пацієнтів, родичів та персоналу спостерігалися ознаки сильної депресії та занепокоєння.

Було ухвалено рішення про проектування нового діалізного центру з урахуванням не лише медичних, а й дизайнерських норм. Метою було створення спокійного простору без зайвих подразників – продумані палати зі спеціалізованими меблями, наявність особистого простору, комфортне лобі, місця для відпочинку та зберігання особистих речей, а головне – ретельно підібрана колірна гама та використання органічних текстур та натуральних матеріалів. Дизайн також передбачав використання непрямих освітлювальних приладів, відкритого та розсіяного природного світла та безшумної системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря. Крім того, було обладнано імпровізовану художню галерею вздовж коридору. Кожен елемент дизайну був ретельно продуманий з точки зору доступності, технічного обслуговування та естетичної привабливості. Така увага до кольору та деталей дала приголомшливі результати – психологи відзначили заспокоєння тривоги та зміцнення життєвих сил як у пацієнтів, так і у персоналу відділення.

Купити двері прихованого монтажу

Такі результати відчиняють двері для створення житлових просторів, у яких дизайнерські прийоми свідомо спрямовані на створення атмосфери творчості, миру та щастя. Розглянемо основні компоненти дизайну, які доведено впливають на поліпшення психічного здоров'я. При правильному використанні кожен із цих елементів дизайну створює середовище, що сприяє зниженню стресу, занепокоєння та депресії.

Сонячне світло піднімає настрій

Приємно дивитися на залиту світлом кімнату, але ви знаєте, що сонячне світло також піднімає настрій? Незалежно від того, чи на вулиці знаходиться людина, чи відчуває її через вікно. Присутність сонячного світла у приміщенні підвищує рівень щастя, а постійна відсутність сонця може спровокувати смуток чи посилити тривогу. Сонячне світло також заряджає енергією та мотивує людей як удома, так і на роботі. Найбільш яскраво це продемонструвало дослідження, в якому співробітники, які мають доступ до природного світла, помітно перевершили своїх колег по роботі без сонячного світла. Крім того, коли людям доводилося працювати лише за штучного освітлення, у них також спостерігався якісний недолік життєвих сил та ознаки поганого сну.

Купити приховані двері під скло

Як збільшити кількість світла у кімнаті? Одне з нестандартних і водночас простих рішень – встановити приховані двері, декоровані склом чи дзеркалом. Скляні двері Invisible добре пропускають сонячне світло, а приховані міжкімнатні двері з дзеркалом відбивають світло і стануть чудовим додатковим джерелом освітлення.

Просторі приміщення – запорука успіху

Більшість людей віддають перевагу більшим просторам тісним приміщенням, але не всі знають, що відчуття простору піднімає настрій. Дослідження довели, що люди, як правило, креативніші в кімнатах з вищими стелями, і їх настрій переважно позитивний. Виявляється, відчуття простору – один із ключових компонентів щасливіших місць. Простори, в яких легко орієнтуватися та які сприяли соціальній взаємодії, зменшували занепокоєння та почуття пригніченості. Ефекту відкритості та простору можна досягти і в невеликих приміщеннях з низькими стелями.

Купити приховані двері до стелі

Лайфхак – використовуйте високі двері прихованого монтажу до стелі – такий прийом зорово збільшує простір. Ідеально доповнити їх прихованим плінтусом, який не виступає на підлогу і дозволяє ставити меблі впритул до стіни. Таким чином, вся площа приміщення використовується раціонально і ніщо не обмежує розміщення предметів інтер'єру.

Зв'язок кольору та емоцій

Одним із найбільш добре задокументованих елементів дизайну, що змінює настрій, є колір. Десятиліття досліджень підтверджують, що кольори постійно викликають певні емоційні реакції, безпосередньо впливають на наше самопочуття та сприйняття. Наприклад, люди часто пов'язують кольори із різними емоційними термінами. Коли учасників експерименту просили пов'язати емоційну реакцію з кольором, вони переважно пов'язували яскраві кольори – білий, рожевий із позитивними емоціями – щастя, розслаблення, а темні кольори – чорний, коричневий – тривога смуток.

При оформленні інтер'єру важливо врахувати всі 3 параметри – колір, яскравість та насиченість. Універсальне рішення – білий колір, проте може створити надмірне відчуття стерильності. Найкраще рішення для створення атмосфери умиротворення, спокою, юту та комфорту – це пастельні тони. Нейтральні відтінки – бежевий, пастельний, пудровий, бірюзовий – великий вибір колірних рішень дозволить кожному підібрати свою колірну гаму для гарного настрою.

Купити грунтовані двері під фарбуванння

Двері прихованого монтажу під ґрунт дозволять оформити дверне полотно в єдиному стилі зі стінами – заштукатурити, обклеїти шпалерами або пофарбувати їх так само, як і стіну. Завдяки відсутності деталей, що виступають, приховані двері будуть повністю не відрізняються від загальної обробки кімнати.

Натуральні матеріали привносять спокій

Однією з основних причин використання натуральних матеріалів у будинку є те, що вони створюють чіткий зв'язок між зовнішнім життям та комфортом у чотирьох стінах. Натуральні елементи, такі як дерево, камінь, метал, нагадують про насолоду природою, яка розслаблює, заспокоює та сприяє психічному здоров'ю. Доведено, що використання натуральних матеріалів у дизайні інтер'єру забезпечує численні переваги як для мешканців, так і планети загалом.

Купити дверні профілі прихованих дверей

Алюмінієвий плінтус та приховані двері виконані з високоякісного сертифікованого алюмінію, який є вторинною сировиною і надалі знову підлягає переробці. Серед його переваг – довговічність, екологічність та стійкість до будь-яких типів впливів.

Не забувайте займатися мистецтвом

Голі стіни можуть гнітити. Якщо стіни здаються порожніми, найпростіший спосіб прикрасити їх улюбленою картиною або декількома фотографіями, які піднімуть настрій. Мистецтво суб'єктивне, тому важливо знайти образ, який зробить вас щасливими. Не зупиняйтесь на стінах, подумайте про додавання інших декоративних елементів - маленька скульптура на вільному стільці, гарна ваза на книжковій полиці, мила коробка туалетного столика.

Купити двері під фарбування

Двері прихованого монтажу під фарбування стануть унікальною прикрасою будь-якої кімнати, адже їх можна розписати як картину. Таке оформлення перетворить приміщення та викличе лише позитивні емоції та захоплені погляди.

Маючи великий досвід у виробництві алюмінієвих декоративних елементів для декору та оздоблення житлових та комерційних просторів, фахівці AluCreator з радістю допоможуть у процесі вибору відповідних продуктів для створення інтер'єру, що приділяє першорядну увагу здоров'ю та добробуту вашої родини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner